KDH predstavilo nové logo i víziu

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) žiada vládu, aby dokončila zmenu volebného systému a opätovne zaviedla systém ôsmich volebných obvodov. Na piatkovej tlačovej konferencii to povedal predseda hnutia Milan Majerský. KDH zároveň v tejto súvislosti vyzvalo vládu, aby posilnila kompetencie a finančnú samostatnosť samosprávnych krajov.

Víziu stavajú na troch pilieroch

Hnutie v piatok predstavilo aj nové logo a svoju víziu. Členovia KDH považujú tieto zmeny za začiatok prípravy na voľby do Národnej rady SR (NR SR) v roku 2024. Novú víziu hnutia stavajú kresťanskí demokrati na troch pilieroch – obnove dôvery obyvateľov v štát, na blízkosti politikov k ľuďom a na dôstojnom živote obyvateľov Slovenska. Zmeny chce KDH dosiahnuť prostredníctvom decentralizácie štátnej moci.

„Takmer jedna pätina všetkých poslancov v NR SR sú ľudia priamo z Bratislavy. Ľudí by mali v NR SR zastupovať zástupcovia všetkých regiónov, od východu až na západ,“ povedal Majerský. KDH preto chce, aby mali väčšiu moc v rukách starostovia a primátori či župani, ktorí sú ľuďom v regiónoch bližšie.

Ľudia strácajú dôveru v štát

Ľudia podľa Majerského strácajú dôveru v štát, ktorú možno obnoviť iba poctivou a odbornou prácou. Za potrebné preto považuje to, aby bol štát schopný udržať na Slovensku aj odborníkov, ktorí aktuálne pracujú v zahraničí.

Zdroj: SITA


Comments

Add comment


Copyright © 2017 Igor Janckulík, Design & tvorba webu: SOFTPAE - Tvorba web stránok.