Nebudem kandidovať za predsedu ŽSK

Rozhodol som sa, že nebudem kandidovať za predsedu Žilinského samosprávneho kraja. Moje rozhodnutie sa nerodilo ľahko, aj preto som toľko s vyhlásením otáľal a mrzí ma, ak som niekoho sklamal. Na druhej strane, mnohí sa určite potešia. Aby som to vysvetlil, aj v poslednej dobe som mal mnoho dôvodov, aby som sa uchádzal o post predsedu VÚC.

Uvediem jeden príklad, ktorý si myslím, že hovorí za všetky. Ako poslanec VÚC, ktorému záleží na zdravotnej starostlivosti, som riešil prípad priamo vo svojom volebnom obvode. Po tom, čo som sa dlhšie domáhal informácií a vysvetlení ohľadom problémov s dostavbou druhého nadzemného podlažia Oravskej polikliniky, dostal som od firmy –  ktorá je zhotoviteľom, generálny zákaz vstupu na stavbu. Prečo som dostal tento zákaz? Z jednoduchého dôvodu. Asi som niekomu stúpil na otlak. Smutné je, že vedenie VÚC to bez námietok akceptovalo. A čo je zarážajúce, moji štyria kolegovia – poslanci za obvod Námestovo, vstup povolený majú a ja nie. Týmto konaním vedenie VÚC marí môj poslanecký mandát, ktorý mi prikazuje hájiť záujmy občanov a nie zastupovať záujmy súkromných firiem. Tvrdenie podpredsedu VÚC p. Štrbu, že sa jedná o môj OSOBNÝ spor s firmou TLM Investment je smiešne. S touto firmou  som nikdy nič nemal, takže nemám ŽIADNY dôvod riešiť nejaké OSOBNÉ záležitosti. Dovolím si tvrdiť, že do sporu by v tomto prípade prišiel každý z Vás, ak by ste mali kontrolovať firmu TLM a informovať občanov o jej vykonaných, lepšie povedané NEVYKONANÝCH prácach.

Ďalej by som mohol spomenúť viacero dôvodov ohľadom opráv ciest, dopravy, školstva, zdravotnej starostlivosti, sociálnych služieb a pod. Chcel som priniesť zmeny vo fungovaní ŽSK a zabezpečiť rovnaký prístup ku všetkým jeho regiónom. Moje vízie by sa však nepodarilo naplniť, keďže by sme boli až štyria kandidáti z Oravy. V tomto momente by moja kandidatúra za župana len napomohla tomu, aby sa hlasy voličov roztrieštili. Po 12 rokoch by sme sa tak zmeny určite nedočkali. Navyše, rozhodol som sa nebyť súčasťou špinavých ohováraní, výmyslov a klamstiev na moju osobu.

Ako nezávislý sa však budem  uchádzať o mandát poslanca ŽSK.

Ak mi voliči opäť dajú svoju dôveru, tak spolu s nezávislými kandidátmi – ktorých zástupcovia z každého regiónu ŽSK stoja za mnou – vytvoríme nový klub nezávislých poslancov ,,ZA LEPŠÍ ŽILINSKÝ KRAJ“. Aj kvalitnou spoluprácou poslancov z každého regiónu sa totiž dajú efektívne riešiť problémy, ktoré trápia občanov z akejkoľvek časti kraja.

Copyright © 2017 Igor Janckulík, Design & tvorba webu: SOFTPAE - Tvorba web stránok.