O mne

Keďže som bol v parlamentných voľbách v marci 2016 zvolený za poslanca Národnej rady, v súčasnosti sa môj pracovný život točí okolo politiky. V novembri 2017 som bol znovuzvolený za poslanca Žilinského samosprávneho kraja a stal som sa aj jeho podpredsedom pre dopravu. K zložitej situácii, ktorá nastala po parlamentných voľbách som sa rozhodol postaviť čelom a prispieť svojimi skúsenosťami a prácou k zlepšeniu života nielen na Orave, ako hrdý Oravčan, ale aj na celom Slovensku. Vždy som bol totiž aktívnym človekom, ktorý sa zaujíma o svoje okolie a nie som ľahostajný k problémom, ktoré vnímam vo svojej blízkosti, ako aj spoločnosti.

Založenie Oravského záchranného systému

Aj to ma spolu s partiou mojich dvoch kamarátov v roku 2008 viedlo k tomu, že sme založili Oravský záchranný systém. Za tie roky sa toto občianske združenie rozrástlo do rozmerov o akých sme v jeho začiatkoch ani nesnívali. V súčasnosti má ORS (Orava Rescue System) vyše 90 členov, spolupracujeme s viacerými dobrovoľnými zložkami na Slovensku a sme rešpektovaným partnerom polície a štátnych záchranných zložiek, a to prevažne pri pátraní po nezvestných osobách v horskom teréne a vo vode v oblasti Oravy. Keď sme v úzkom kruhu ORS zakladali, povedali sme si, že ak sa podarí zachrániť čo i len jediného človeka, bude to mať zmysel.  Za roky nášho fungovania sa nám však podarilo zachrániť už vyše 30 ľudí. V súčasnosti sa už kvôli mojim povinnostiam v parlamente nemôžem venovať záchranárskej činnosti toľko ako v minulosti, ale vždy, keď mi to okolnosti dovolia, snažím sa kolegom vypomôcť, či už organizačne alebo v teréne. Navyše, celá skúsenosť s budovaním ORS , praktické aj byrokratické prekážky s ktorými sme sa v jeho začiatkoch stretávali, ako aj pohnuté ľudské osudy a množstvo tragédií, ktoré často zapríčinili zložité životné podmienky, mi slúžia ako námet na to, čo všetko treba zmeniť tam, kde to je možné – v slovenskom parlamente.

Lepšia zdravotná starostlivosť

Jednou z mojich priorít je zlepšenie zdravotnej starostlivosti. V Národnej rade som členom výboru pre zdravotníctvo, hoci nie som lekár alebo odborník na zdravotníctvo v pravom zmysle slova.  Ako dobrovoľný záchranár mám z tejto oblasti bohaté skúsenosti a predovšetkým aj ako pacient a občan, ktorý sa stretáva s problémami so zdravotnou starostlivosťou v praxi. Pri mojom pôsobení v Oravskom záchrannom systéme som nadobudol množstvo cenných odborných kontaktov s lekármi, zdravotnými sestrami a inými zdravotníkmi, s ktorými často konzultujem rôzne problémy a moje návrhy.

Zlepšenie cestnej infraštruktúry a dopravy

Mojou ďalšou prioritou je doprava a zlepšenie cestnej infraštruktúry v regiónoch. V zastupiteľstve Žilinského samosprávneho kraja som preto členom komisie dopravy a touto agendou sa zaoberám aj na pôde Národnej rady. Keďže už počas môjho pôsobenia v regionálnej politike som sa zasadzoval za dobudovanie rýchlostnej cesty R3 na Orave, v októbri 2016, už počas môjho fungovania v Národnej rade, som prijal ponuku stať sa splnomocnencom vlády pre rýchlostné cesty. Túto funkciu som sa rozhodol vykonávať bez nároku na odmenu.

Chcem reálne zlepšenie

Poslanecké kreslo pre mňa nie je „teplé miestečko“, práve naopak, rozhodol som sa vstúpiť do politiky, pretože som okolo seba videl množstvo problémov a nie je mojím zvykom sedieť so založenými rukami. Pred vstupom do politiky som 25 rokov úspešne podnikal v oblasti obchodu a služieb. Som ženatý a s manželkou Majkou, dcérou a synom žijeme v oravskej obci Krušetnica na severe Slovenska.

 

 

 

 
Copyright © 2017 Igor Janckulík, Design & tvorba webu: SOFTPAE - Tvorba web stránok.