Orava zasype ministra dopravy a premiéra pohľadnicami

Príjemný pozdrav to ale nebude. Ľuďom na Orave preteká pohár trpezlivosti. Nekonečným sľubom a stále novým termínom ohľadom výstavby rýchlostnej cesty R3 už verí len málokto. V týchto dňoch preto so starostami dotknutých obcí, v ktorých katastri má viesť rýchlostná cesta R3, pripravujeme protestnú akciu. Zapojiť sa však plánujú viaceré oravské obce a mestá, ktoré sa budú postupne do protestnej akcie pridávať. Aj starostovia odľahlejších obcí a miest si totiž uvedomujú, že chýbajúca rýchlostná cesta sa dotýka aj ich, pretože zhoršujúca doprava má dosah na celý región a cesty nižších kategórií trpia nadmernou záťažou, ktorú nezvládajú a neboli na ňu projektované.

Vyzývame teda ľudí, ktorí majú dosť sľubov a obštrukcií, aby vo svojej obci podpísali pohľadnicu adresovanú premiérovi Petrovi Pellegrinimu a ministrovi dopravy Árpadovi Érsekovi a žiadali vysvetlenie, prečo dochádza k neustálemu posúvaniu termínov dostavby rýchlostnej cesty R3.

Celá protestná akcia bude trvať približne dva mesiace počas ktorých sa v oravských obciach budú zbierať pohľadnice a na konci akcie sa naraz doručia ministrovi i premiérovi. Na pohľadnice narazíte na frekventovaných miestach v obci, prípadne sa informujte na vašom obecnom úrade.

Toto je prvý krok protestnej akcie, ako upozorniť predsedu vlády a ministra dopravy, že by sa Programové vyhlásenie vlády malo plniť aj na Orave. Orava je tiež na mape Slovenska.

Už čoskoro budete môcť prvé pohľadnice podpísať v obciach Nižná, Dlhá nad Oravou, Sedliacka Dubová, Malatiná, Vavrečka, ktoré sú už v tlači. Postupne sa však pridávajú aj ďalšie obce.

Copyright © 2017 Igor Janckulík, Design & tvorba webu: SOFTPAE - Tvorba web stránok.