Prečo voliť zástupcov zo svojho regiónu?

Prečo voliť zástupcov zo svojho regiónu?

Odpovedajme protiotázkou: A kto pozná lepšie problémy svojej obce, mesta, regiónu ako práve človek, ktorý tu žije a dennodenne sa s týmito problémami borí? Musíme sa zamyslieť, komu by sme teda mali dať svoj hlas vo voľbách: človeku, ktorý sa vie pekne usmievať a opakovať „naučené“ frázy v televízii? Človeku, ktorý vie srdcervúco kričať na námestiach, no za jeho doterajšou prácou nevidno žiadne výsledky? Alebo človeku, ktorý celé štyri roky nevytiahne päty z Bratislavy a zrazu pred voľbami zistí, že existuje Orava, Spiš, Kysuce, Liptov, či ostatné regióny?

Voliť zástupcu z vlastného regiónu znamená voliť človeka, ktorého skutočne poznáte. Človeka, ktorého v regióne vidno. Človeka, za ktorým sú výsledky. Človeka, ktorému môžete zavolať. Slová poučujú, skutky priťahujú. To je pravdivá veta. Pevne veríme, že aj skutky kandidátov za oravský región priťahujú.

Možno aj preto môžete na fotografii vidieť 15 starostov a primátora z námestovského okresu, ktorí takto symbolicky vyjadrujú podporu dvom kandidátom Kresťanskodemokratického hnutia kandidujúcim za náš región - Igor Janckulík (kandidát č. 8) a Michal Strnál (kandidát č. 48). Aj napriek skutočnosti, že nie všetci starostovia symatizujú s KDH, vážime si ich morálnu podporu a odvahu verejne podporiť kandidátov z vlastného regiónu. Kandidátov, ktorí sa usilujú povzniesť región v ktorom žijú!

Igor Janckulík, poslanec NR SR
Michal Strnál, starosta obce Oravská Polhora

Copyright © 2017 Igor Janckulík, Design & tvorba webu: SOFTPAE - Tvorba web stránok.