Rokovanie pracovnej skupiny R3 Juh

V pondelok 9. októbra 2017 sme pokračovali v pravidelných rokovaniach s pracovnými skupinami pre jednotlivé rýchlostné cesty. Väčšinou tieto rokovania organizujem ja, ako splnomocnenec vlády pre rýchlostné cesty a napĺňam tak zámer s ktorým som tieto pracovné skupiny vytvoril - aby sa prepojili s vedúcimi zástupcami Národnej diaľničnej spoločnosti, vymenili si kontakty a hlavne, oboznámili sa navzájom o názoroch, ale aj problémoch na oboch stranách. Skrátka, aby starostovia a primátori v obciach a mestách v trasovaní jednotlivých rýchlostných ciest, tí sú členovia pracovných skupín, mali dvere do NDS vždy otvorené.

Tentoraz však vedúci pracovnej skupiny pre R3 - juh a starosta Krupiny pán Vazan prišiel s návrhom, aby sa stretnutie uskutočnilo priamo v Krupine, ktorá už roky bojuje za obchvat. Rokovania sa zúčastnil pán Muránsky, vedúci investičného odboru NDS a.s. v Banskej Bystrici a členovia pracovnej skupiny – primátor Banskej Bystrice pán Nosko, primátor Dudiniec pán Strieborný, primátor Šiah pán Gregor, starosta Dobrej Nivy pán Krúdy, starosta Hontianskych Nemiec pán Nemec a starostka obce Terany pani Gajdošová. Rokovania sa zúčastnili aj analytik INEKO pán Kovalčík a zástupcovia petičnej akcie za dostavbu južnej časti R3.

Témou pracovného stretnutia bol aktuálny stav prípravy rýchlostnej cesty R3 od Zvolena po Šahy, severo-južné prepojenie Slovenska a napojenie na maďarskú diaľničnú sieť, hlavne však južná trasa rýchlostnej cesty R3 s dôrazom na obchvat Krupiny.

Copyright © 2017 Igor Janckulík, Design & tvorba webu: SOFTPAE - Tvorba web stránok.